Bestyrelsen

Bestyrelsesformand

Klaus Vesløv. Afdelingschef, public affairs/komm./CSR, Bornholms Energi og Forsyning
kv@beof.dk

 

Næstformand

Inge Prip. Direktør, Campus Bornholm
ipr@cabh.dk

 

Kasserer

Henrik Kofod. Erhvervsdirektør, Nordea
henrik.kofod@nordea.dk

 

Bestyrelsesmedlemmer  

Gitte Hagelskjær Svart. Faglig koordinator, UU Bornholm
gitte.svart@brk.dk

 

Kjeld Eriksen. Direktør, Fannikke
kve@fannikke.com

 

Kathrine Holm Nilsson. Direktionsassistent, JENSEN Denmark A/S
kathrine.holm.nilsson@jensen-group.com

 

Pia Laub Tofte. Skoleleder, Paradisbakkeskolen i Nexø
pia.laub.tofte@brk.dk

 

Viki Norman Kert. Daglig Leder, Kunstakademiets Designskole, Bornholm
vnk@kadk.dk

 

Christa Lodahl. Erhvervschef, Business Center Bornholm

cl@bornholm.biz

 

Trine Schloss Pedersen. Skolechef, Bornholms Regionskommune
trine.schloss.pedersen@brk.dk

 

Jacob Svendsen. Ejer, Flemming Svendsen VVS
jacob@fsvvs.dk