Bestyrelsen

Bestyrelsesformand

Klaus Vesløv. Markeds- og udviklingschef Østkraft 

kv@oestkraft.dk

 

Næstformand

Klaus Nørskov Kristiansen. Uddannelseschef GYM - Gymnasiale uddannelser

kk@cabh.dk

 

Kasserer

Henrik Kofod. Erhvervsdirektør Nordea

henrik.kofod@nordea.dk

 

Bestyrelsesmedlemmer 

Fredrik Romberg. Direktør Business Center Bornholm

fr@bornholm.biz

 

Roar B. Schou

r.b.schou@hotmail.com

 

Christian Heide Petersen. Centerleder Glas og Keramikskolen

chp@kadk.dk

 

Gitte Hagelskjær Svart. Faglig koordinator UU Bornholm

gitte.svart@brk.dk

 

Kjeld Eriksen. Direktør Fannikke

kve@fannikke.com

 

Kathrine Holm Nilsson. Direktionsassistent JENSEN Denmark A/S

kathrine.holm.nilsson@jensen-group.com

 

Peter Lund Olsen. Direktør Knudsker El

peter@knudsker-el.dk

 

Steen Ebdrup. Skole-, kultur- og fritidschef

steen.ebdrup@brk.dk